Publikacja Przygotowanie Polsko-litewskich Projektów Młodzieżowych

Image: Screenshot of the publication | LEXICON

Młodzi ludzie, nauczyciele i osoby pracujące z młodzieżą, koordynatorzy i liderzy[nbsp]organizacji młodzieżowych czy też po prostu ludzie wspierający młodzież mają często świetne i innowacyjne pomysły na interkulturowe projekty młodzieżowe.

Niestety, niektórzy nie próbują nawet ich urzeczywistnić, myśląc, że nie mają wystarczającego doświadczenia w przygotowywaniu i prowadzeniu takich projektów, a co za tym idzie, obawiają się, że kwestie organizacyjne są zbyt skomplikowane.

Prawda jest taka, że wcale nie jest to tak trudne, jak by się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Jeśli weźmiesz pod uwagę kilka rzeczy, o których będzie[nbsp]mowa w tej publikacji, będziesz w stanie zrealizować swój pomysł.

Ta broszura ma pomóc wprowadzić w życie Twój pomysł i urzeczywistnić go w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Pozwoli Ci w łatwy sposób poznać podstawy planowania projektowego, tak aby wraz z młodzieżą zaplanować, wdrożyć i zakończyć projekt.

Publikacja jest podzielona na trzy części. W rozdziale 1. przedstawiamy podstawowe[nbsp]etapy życia projektu. Następnie pokazujemy różne formaty projektowe Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży (rozdział 2.). Na trzecią część składają się praktyczne pomysły, jak zaprojektować program wymian oraz inicjatyw młodzieżowych (rozdział 3.).

Znajdziesz tu mnóstwo praktycznych informacji, a także przykłady dobrych praktyk z zakresu polsko-litewskiej współpracy młodzieży. Mamy nadzieję, że[nbsp]zachęcą Cię one do urzeczywistnienia Twojego polsko-litewskiego projektu młodzieżowego.

Download

Download (external)Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży